نمایشگاه ایده های خلاق

یک ایده‌ی خوب می‌تواند از هر کسی و هر‌جایی شروع شود. اگر بین 13 تا 18 سالگی هستید، ما علاقه‌مندیم که: به ما ملحق شوید و بهترین ایده‌ی خود را با استفاده از علم، فن‌آوری، مهندسی، و ریاضیات به اشتراک بگذارید. مهم نیست که شما از قلم و کاغذ، و یا حتی یک آزمایشگاه کامل استفاده کنید؛ همه چیز در مورد ایده و تفکر پشت آن است -مهم نیست ایده‌تان چه‌قدر بزرگ یاکوچک است؛ مهم این است که بتواند مشکلی را حل کند.

بعدش باید چکار کرد؟

شروع کنید به تفکر درباره‌ی ایده‌هایتان. به تنهایی بروید و یا با دوستان‌تان همراه شوید. ما نیز با راهنمایی‌های خود، تا آخرین قدم، همراه شما هستیم. ما مجموعه‌ای از راهنمایی‌ها و اسناد مورد نیاز را برای شما گردآوری و دسته‌بندی کرده‌ایم.

راستی!!! به جوایز ارزشمندی هم که قرار است دریافت شود، هم فکر کنید!!

حالا نوبت توئه که قوانین مسابقه رو به ذهنت بسپاری

پیش از این‌که پروژه‌ات رو شروع کنی‌، قواعد و قوانین مسابقه رو بخون. مطمئن باش که اون‌ها خیلی آسون‌، ساده و بی‌دردسر هستن.

می‌خواهید بدانید که چه‌طور قضاوت می‌شوید؟

در این‌جا همه‌چی در مورد فرآیند داوری و ضوابط رو می‌تونین مطالعه کنین.

بعد از ارائه‌ی پروژه، چه اتفاقی می‌افته؟

هیات داوری ما، تمامِ مطالب ارسالی براساس معیارهای داوری را بررسی خواهد کرد. بالاترین پروژه‌های امتیاز داده شده، از نزدیک مورد بازبینی قرار خواهند گرفت و 100 پروژه‌ی نهایی، در کل استان‌ها انتخاب خواهند شد. بعد از آن، داوران، 20 پروژه‌ی نهایی را از سراسر کشور انتخاب و درنهایت 3 نفر، برنده‌ی جایزه بزرگ خواهند شد!!

معیارهای داوری چیست؟

ورودی الهام‌بخش / ایده

قضات به دنبال نوشته‌هایی هستند که چشم‌انداز جدید، تفکر تازه و رویکرد نوآورانه‌ای را ارائه ‌دهند. اصلا نیاز نیست ایده‌ی شما، خارج از علوم پایه‌، فن‌آوری‌، مهندسی و ریاضیات باشد.

درحقیقت، بسیاری از پیشرفت‌ها، به سادگی توسعه پیدا می‌کنند؛ درحالی‌که دیگران، بی‌توجه از کنار آن‌ها می‌گذرند.

ظرفیت تاثیرگذاری

داوران به دقت دنبال این هستند که آیا کار شما می‌تواند تاثیر مثبتی بر دنیای واقعی، چه در حال حاضر و چه در آینده داشته باشد؟

بنابراین، در پروژه‌ی خود، زمان مناسب صرف کنید تا نشان دهید چگونه و کجا یافته‌هایتان می‌تواند به صحنه‌ها و اتفاقاتی در دنیای واقعی اعمال شود.

اشتیاق به علم / مهندسی

قضات به دنبال نوآورانی هستند که درواقع در مورد پروژه‌هایشان پرشور و باحرارت باشند، بنابراین به یاد داشته باشید که چگونه این ایده را مطرح کرده‌اید و چرا می‌خواهید آن را دنبال کنید. اگر این اولین رقابت علمی و مهندسی شما نیست، به ما بگویید چرا علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه‌ی بزرگ علمی هستید؟ ما دوست داریم دلایل شما را بدانیم و ببینیم چه چیزی این اشتیاق را در شما ایجاد کرده است! بخش «درباره‌ی من»، بهترین مکان برای ارائه‌ی این توضیحات است.

برتری در روش

داوران بررسی خواهند کرد که روش/ تست شما با سوال / پیشنهاد اصلی شما کار می‌کند -و شما در مورد دلایل این موضوع بحث کرده‌اید. به‌خاطر داشته باشید، حتی اگر ایده‌ی اصلی شما با شکست مواجه شود، این به آن معنا نیست که پروژه‌ی شما، پروژه‌ی خوبی نیست.

یادگیری از تجربه‌ی شما، بخشی از فرآیند حل مساله است. فقط مطمئن باشید که در مورد این موضوع صحبت کنید و پیشنهاد دهید که چه‌طور آن را بهبود بخشید.

ارتباط

قضاتِ ما سوابق متفاوتی دارند و شما باید بتوانید پروژه‌ی خود را برای آنان توضیح دهید و اطمینان حاصل کنید که به‌طور واضح و به‌طور دقیق همه چیز را می‌نویسید. سعی کنید در رویکرد خود خلاقیت به خرج دهید، و پروژه‌ی خود را به تصویر بکشید -شما می‌توانید از ایده‌های خود، ویدئو تهیه کنید، عکس بگیرید واسناد بصری ایجاد کنید.

ما راهنمایی‌های زیادی تهیه کرده‌ایم که چگونگی ارائه دادن بهترین روش را به شما، نشان می‌دهند. باید آن‌ها را بادقت مطالعه و براساس همان‌ها عمل کنید.