خبر مهم وزیر آموزش و پرورش برای معلمان حق التدریس

وزیر آموزش و پرورش گفت: براساس قانون مصوب مجلس اسامی معلمان حق‌التدریسی تا روز یکشنبه به سازمان اداری استخدامی تحویل داده می‌شود تا پس از گرفتن کد کارمندی احکام استخدامی آن‌ها را صادر کنیم.

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: براساس قانون مصوب مجلس اسامی معلمان حق‌التدریسی تا روز یکشنبه ۲۴ بهمن به سازمان اداری استخدامی تحویل داده می‌شود تا پس از گرفتن کد کارمندی احکام استخدامی آن‌ها را صادر کنیم.

نوری که در حاشیه مراسم نماز جمعه سخن می‌گفت در خصوص احتمال تعطیلی مدارس با توجه به شرایط کرونایی بیان کرد: در استان‌ها اختیار به استانداران به عنوان رئیس ستاد مقابله با کرونای استان داده شده و در مقاطع ابتدایی در شهر‌های دارای وضع قرمز، آموزش‌ها به صورت مجازی است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در اعتبارات برای دانش آموزانی که به خاطر شرایط کرونایی از آموزش بازمانده‌اند، ردیفی دیده شده است تا قرارگاهی برای عدالت آموزشی و عدالت ترمیمی تشکیل شود.

او گفت: این قرارگاه کار خود را از فردا شنبه ۲۳ بهمن ماه آغاز می‌کند و قرار است در محل‌هایی که نیاز به ترمیم عدالت آموزشی دارند، اقدام کنند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح تحقق بیش از پیش شعار دولت مردمی در راه عدالت است.

افزایش ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش

همچنین در روزهای گذشته وزیر آموزش و پرورش از رایزنی‌ها در زمینه برگزاری آزمون استخدامی با جهاد دانشگاهی خبر داد و اظهار کرد: احتمالا کار مشترک بین سازمان سنجش، جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش خواهیم داشت و اگر شرایط مساعد باشد و بتوانیم امنیت آزمون را برگزار کنیم، قبل از سال جدید، آزمون استخدامی را برگزار می‌کنیم. در هر حال به‌ زودی در این زمینه اطلاع‌ رسانی می‌کنیم.

نوری در خصوص تعداد افرادی که در آزمون استخدامی پذیرفته خواهند شد، بیان کرد: مجوز جذب ۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر را گرفتیم و پیگیری کردیم تا مجوز جذب ۱۵ هزار نفر دیگر را نیز بگیریم و در مجموع بیش از ۵۰ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.

منبع خبر

اخبار مرتبط

آموزش در هیچ کجای دنیا متوقف نشد

کرونا برای نوآموزان به فوبیا تبدیل نشود

زمان قطعی آغاز سال تحصیلی مدارس اعلام شد

تاثیر کروناویروس بر فعالیت جسمانی کودکان