۱۲ درصد دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند

ییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: سهم مدارس غیردولتی از ۸ درصد ‌به ۱۲ درصد کل دانش آموزان رسیده است که این سهم به‌غیر از سهم خرید خدمات آموزشی است.

تهران- ایرنا- رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: سهم مدارس غیردولتی از ۸ درصد ‌به ۱۲ درصد کل دانش آموزان رسیده است که این سهم به‌غیر از سهم خرید خدمات آموزشی است.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، مجتبی زینی وند با اشاره به اینکه مدارس غیردولتی با سرمایه‌گذاری مردم تأسیس ‌شده است و سهم عمده‌ای در ارتقای کیفیت آموزشی داشته‌اند، اظهار داشت: تأسیس مدارس غیردولتی یکی از راه‌های افزایش مشارکت مردم در آموزش‌وپرورش است.

وی افزود: ۱۷ هزارمدرسه غیردولتی،۱۶ مرکز آموزشی غیردولتی، ۳۲ هزار مرکز پیش‌دبستانی، ۵ هزار مدرسه هیات امنایی و ۲ هزار مرکز آموزش از راه دور تحت مدیریت این سازمان اداره می‌شود.

زینی‌وند در باره سهم پرداخت حقوق معلمان گفت: مدارس غیردولتی با پوشش دانش‌آموزی خود بیش از ۵ هزار میلیارد تومان برای دولت صرفه‌جویی داشته است که این سهم به‌غیر از سهم مکان و تجهیزات است.

رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با تشکر از رییس سازمان برنامه‌وبودجه گفت: سهم پرداخت دولت در بیمه‌های نیروهای مدارس غیردولتی از ۷میلیارد تومان در سال گذشته به ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده و در سال جاری ۲۷ میلیارد تومان کمک فنی و اعتباری به مدارس غیردولتی اختصاص‌ می یابد

منبع خبر

اخبار مرتبط