مار پله بازی کن و درس بخون

یکی از آسان ترین راه ها برای به هیجان درآوردن بچه ها در مورد مرور برنامه درسی این است که آن را تبدیل به بازی کنید.

فقط تاس را بریزید و به سوال پاسخ دهید. یکی از آسان ترین راه ها برای به هیجان درآوردن بچه ها در مورد مرور برنامه درسی این است که آن را تبدیل به بازی کنید. با این بازی های قابل چاپ روی مقوا ، می توانیدمرور هر درس را مفرح سازید.
بازی های روی تخته، آسان هستند و هر کدام یک شروع و یک پایان دارند و برای هر درس یک تم در نظر گرفته شده است. بچه ها می توانند به صورت جفتی یا گروه های کوچک بازی کنند و به فلش کارت های سوالی که درست می کنید پاسخ دهند. ابتدا تم بازیها و فلش کارتها  را روی مقوا یا کاغذ ضخیم پرینت گرفته شوندو سپس روی فلش کارتهای هر قسمت سوالات مربوط به هر درس را بنویسید  و پشت فلش کارت هم جواب صحیح آنرا درج کنید .

حالا بازی را شروع کنید با انداختن تاس روی هر خانه که قرار گرفت بر اساس شماره خانه یا رنگ آن می توانید فلش کارت مربوطه را بیرون کشیده و سوال آنرا بپرسید اگر پاسخ درست بودبازیکن می تواند یک خانه به جلو حرکت کند و سوالهای بعدی را پاسخ دهد در غیر اینصورت باید به تعداد شماره روی کارتی که غلط پاسخ داده به عقب برگردد. البته خودتان می توانید قوانین مربوط به بازی را به دلخواه تغییر دهید .بعداز چندبار بازی کردن فقط سوالات روی فلش کارتها را تغییر دهید و مجدد با آنها بازی کنید.جهت دانلود فایل قابل چاپ بازیها و فلش کارتها روی لینک زیر بزنید.

جهت دانلود اینجا بزنید

مقالات مرتبط

چگونه به بچه ها یاد دهیم که عاشق یادگیری شوند ؟

9 توصیه آسان برای کمک در انجام تکالیف که هر پدر و مادری باید بدانند

افزایش اراده و عزم : این موضوع چه تاثیراتی دارد و چرا فرزندتان به آن نیاز دارد ؟

6 توصیه به والدین در مورد تعیین اهداف برای فرزندان