آمادگی برای جلسات اولیاء و مربیان: دستورالعملی برای والدین در جهت داشتن یک جلسه موفقیت آمیز با معلمان

همه ما شکایات متداولی که معلمان و افراد علاقمند به آموزش دارند را می دانیم. با این وجود، منبع دیگری که اغلب موجب استرس یک معلم می شود، جلسات جلسات اولیاء- مربیان است.

همه ما شکایات متداولی که معلمان و افراد علاقمند به آموزش دارند را می دانیم: پرداخت هزینه های سنگین ، سیاست های غلط و یا سخت گیرانه  و ....  با این وجود، منبع دیگری که اغلب موجب استرس یک معلم می شود، جلسات اولیاء- مربیان است. یک نفر شاید فکر کند که این به خاطر ساعات طولانی روز (یا روزهایی) برگزاری این جلسات یا شاید پیچیدگی ندانستن این که چه کسی برای جلسه خواهد آمد، باشد. شاید بسیاری از معلمان همیشه در مورد داشتن یک جلسه ای که بر سر یک موضوع ساده منجر به تنش شده است ، بسیار عصبی شده اند .

در حالی که یک چنین سناریویی شاید باعث اضطراب از نقطه نظر یک معلم در مورد این جلسات شود، اما به نظرم نگرانی های اصلی معلمان این هست که احساس می کنند این جلسات هدر دادن وقت هستند زیرا والدینی که خود را نشان می دهند، والدینی نیستند که نیاز دارید با آنها صحبت کنید و آن جلسات مانند یک جلسه نظارت یا قضاوت دیگر به نظر می رسند که معلمان مجبورند انجام دهند.

همه اینها به دلیل این است  که ما هنوز در دنیایی نیستیم که جلسات اولیاء و مربیان تحت کنترل و مدیریت معلم باشد، در اینجا سه پیشنهاد برای این که چطور والدین می توانند جلسه موفقی با معلمان داشته باشند، وجود دارد:

توصیه اول :بچه تان را با خودتان بیاورید

اگر امکانپذیر است، بچه تان را با خود به جلسه بیاورید. با این کار، فشار زیاد پی بردن به این که کجا بروید و با کی صحبت کنید، از روی شما برداشته می شود و همچنین دانش آموزان را مسئول اعمالشان می سازد.

آوردن فرزندتان با خودتان، به معلم این فرصت را می دهد تا به طور مستقیم در مورد هر تکلیف انجام نشده یا دیر انجام شده دانش آموزان شان صحبت کنند. در این جور مواقع، معمولا بچه ها توی کوله پشتی شان را می گردند و تکه کاغذ چروکی را بیرون می کشند، سریع سعی می کنند آن را روی شلوارشان صاف کنند و سپس آن را به شما می دهند با این امید که وقتی به خانه رفتند، تنبیه نشوند. در ضمن، معلم تعجب می کند که چطور ممکن است لکه های اثر انگشت های آغشته به چی توز روی کاغذ بیشتر از پاسخ سوالات باشد. به هر حال، بودن یکسری نقاط بهتر از نبودن هیچ نقطه ای است، درست است؟

توصیه دوم : یک برنامه عملی بریزید

معلمان از قبل مواردی خواهند داشت که بخواهند با شما در مورد آنها صحبت کنند، اما، این مکالمه احتمالا چیزی کلی و آموزنده یا آگاه کننده برای شما خواهد بود. به عنوان مثال، معلمان احتمالا با نگاه کردن به این که بچه تان چه نمره ای گرفته است، کلاس روی چه چیزی کار کرده است، و قرار است چه مطلبی به زودی پوشش داده شود، شروع می کنند. اگر این، همه آن اطلاعاتی است که می خواهید بدانید، خیلی خوب است. با این وجود، اگر متوجه شدید که فرزندتان 60% نمره را در یک تکلیف گرفته است، می توانید بپرسید که چه انتظاری از این تکلیف وجود داشت، در چه چیزی مشکل دارد، یا چه چیزی در مورد این تکلیف برای کل کلاس بسیار دشوار بود. 

آماده داشتن سوالاتی برای پرسیدن از معلم، عالی است! این موضوع به معلم می گوید که بر یادگیری فرزندتان نظارت دارید، و تایید کننده اهمیت دادن و حفظ علاقه تان به آن چه که دارد یاد می گیرد، است.

توصیه سوم : درست برنامه ریزی کنید

چند معنی متفاوت پشت این نکته وجود دارد. اول این که، فکر نکنید که نیاز دارید با هر معلمی جلسه برگزار کنید. اگر می دانید فرزندتان در یک کلاس نمره  یا امتیاز عالی  می گیرد، آیا نیازی هست که جلسه ای با آن معلم داشته باشید؟ اگر در مورد اتفاق بعدی کنجکاو هستید، راحت باشید. یک شکایت متداولی که اغلب می شنویم این است که این جلسات صرفا فرصتی برای معلمان است تا غرور والدین را نوازش کنند. بیشتر مواقع، والدینی که در جلسات ظاهر می شوند، والدینی نیستند که معلمان نیاز دارند آنها را ببینند، اگرچه معلمان اغلب از داشتن جلساتی راحت خوشحال می شوند.

همچنین، آماده باشید تا بیشتر از زمانی که پیش بینی کرده اید، بمانید. زیرا معلمانی که کلاس های اصلی را درس می دهند، صف هایی خواهند داشت که مجبورید در آن صبر کنید. لطفا به آن صف ها احترام بگذارید؛ دلیلی وجود ندارد که به خاطر این که باید 30 دقیقه در صف صبر کنید، از آن معلم مایوس شوید.

به طور کلی، جلسات اولیاء- مربیان نباید هیچ وقت از بین بروند، زیرا ارتباط آزاد بین همه معلمان و والدین برای موفقیت دانش آموزان بسیار مهم است. به خاطر داشتن پیشنهادات فوق تضمین خواهد کرد که زمان جلسه به شیوه درستی هم برای شما و هم برای معلم به کار رود، و همچنین تضمین می کند که شما از کل اطلاعاتی که برای حمایت از پیشرفت دانش آموزتان نیاز دارید، برخوردار خواهید شد.

مقالات مرتبط

چگونه به بچه ها یاد دهیم که عاشق یادگیری شوند ؟

9 توصیه آسان برای کمک در انجام تکالیف که هر پدر و مادری باید بدانند

افزایش اراده و عزم : این موضوع چه تاثیراتی دارد و چرا فرزندتان به آن نیاز دارد ؟

6 توصیه به والدین در مورد تعیین اهداف برای فرزندان